1 / 10

 Jõusaali tarvikud nii koduseks kui ka professionaalseks kasutamiseks, spordiklubidesse, fitness saalidesse kui ka koju garaaži. Lai valik kange ja kangidele kuuluvaid detaile leiad just siit! Treeni kodus või väljas kombineerides meie kõrgkvaliteetseid kange ning kangidele raskusketastega. Vali omale sobiv toode, lisa see ostukorvi ning saa oma tervise peremeheks!

-55 % saadaval Lock-Jaw Olümpialukud (50 mm)
8.99 19.99
-45 % saadaval Olümpiakang TUNTURI 220 cm / 650kg
177.61 325.00
-44 % saadaval Sirge kang TUNTURI 165cm / 30mm
35.99 64.99
-43 % saadaval Sirge kang TUNTURI 120cm / 30mm
29.99 52.99
-42 % saadaval Sirge kang TUNTURI 180cm / 30mm
39.99 69.90
-42 % saadaval Bodypump komplekt VIVID Pump Set 20kg
-40 % saadaval
2.99 4.99
-40 % saadaval Kõverkang TUNTURI 120cm / 30mm
32.99 54.99
-39 % saadaval Crossfit kang STRONGMAN 220cm (450kg)
-37 % saadaval  Kõverkang TUNTURI 120cm / 30mm
-36 % saadaval Body Pump Sportbay® PRO (20kg)
69.99 109.99
-35 % saadaval Kangipehmendus TUNTURI Barpad DELUXE


Milliste harjutuste jaoks saab kangi kasutada?

 

Hea kehavorm võib vaieldamatult tagada hea tuju ja aidata sul ülesandeid täita või isegi produktiivsemalt õppida. Kaasates oma igapäevarutiini kõige lihtsama, kuid tõhusa elemendi – hommikuvõimlemise – võid saavutada ülimalt kasulikke tulemusi isikliku heaolu ja füüsilise vormi parandamise vallas. Lõppude lõpuks, kulutades sama palju aega, kuid tehes täiesti erinevaid harjutusi, on võimalik saavutada tõhusamaid muutusi. Treeningu ajal saavutatud füüsiline koormus ja kehakontuuride märgatavad muutused sõltuvad ka spordivahenditest, mida oma sportimisrutiini jaoks kasutad. Need, kes soovivad kehajoontes äärmiselt märgatavaid muutusi, lisavad oma personaaltreeningusse lisaraskusi. Need raskused suurendavad kogukoormust ning valitud harjutusi sooritades on tunda suuremat vastupanu, mistõttu on harjutuse sooritamise tehnikast palju lihtsam aru saada. Valitud harjutusi õigesti sooritades saad tagada, et treenitud lihasgrupp saab korralikult stimuleeritud, keha ei kahjustata ja vastavalt suureneb ka lihasmass. Nende raskete harjutuste jaoks on kõige olulisem hoolitseda mugava, kuid vastupidava varustuse eest, mis talub suuremaid raskusi - meie e-poest leitavad kangid raskuste jaoks aitavad teil saavutada oma eesmärke.

 

Samuti on oluline hinnata, kas kasutatavad spordivahendid ei avalda teie tervisele negatiivset mõju

 

Samuti tahame juhtida tähelepanu sellele, et suurte raskuste tõstmine ei saa mitte ainult parandada soovitud kehaosa, vaid kahjustada ka teatud kehapiirkondi. Enne kui hakkate otsima tõsisemat spordivarustust, eriti kui alustate seda varustust iseseisvalt kasutama, ilma spordiala spetsiifikat tundva treenerita, soovitame korralikult hinnata oma tervislikku ja isiklikku kehalist aktiivsust. Suurte raskustega harjutusi sooritades on äärmiselt lihtne kahjustada selgroogu – peaaegu kõige olulisemat kehaosa. Selgroolüli või kõõluste venitus on sportlastel tavaline vigastus, mis tekib siis, kui nad oma piire ületavad. Kui arvate, et sellised lisaraskustega sooritatavad harjutused ei tohiks teie tervist kahjustada, siis soovitame osta varustus, mis vastab täielikult teie isiklikele vajadustele. Õigesti kasutatav kang koos lisaraskustega võib aidata taastada lülisamba ebaregulaarset rühti, mis paljudel juhtudel moondub vale istumisasendi, vähese füüsilise koormuse või muude igapäevaste tegevuste käigus. Pole harv juhus, kui kodus või tööl raskeid esemeid tõstes tekib vigastus, näiteks selgroo vigastus. Isegi mõtlemata tõstmine raskete esemete puhul, hindamata nende kaalu, võib vigastada selga. Kui keha ei ole suurema koormusega kohanenud, võivad sellised otsused su füüsilisi võimeid oluliselt piirata. Kui sooritate treeningu ajal erinevaid harjutusi kangi kasutades, treenite järjepidevalt raskustega seljalihaseid, mis aitab edaspidi vältida tõsiseid vigastusi.

 

Milliseid kange leiate meie sporditarvete veebipoest?

 

Meie kodulehelt leiate ülimalt laia valiku sporditarvete tootjaid, mis vastavad kõikvõimalikele ootustele. Müüme hea hinnaga TREND, STRONGMAN, TIGUAR, LIFEMAXX, CROSSMAXX, TUNTURI ja GYMSTICK tootjate valmistatud multifunktsionaalseid kange. Meil on kange, mis taluvad isegi maksimaalset 750 kilogrammi raskust. Loomulikult on see juba professionaalne, võistlev kang – algajatel oleks liiga ohtlik selliseid kange treeningutes kasutada. Algajatele või amatööridele sobib, minimaalne kaalukoormus, mida sportlased taluvad - 60 kilogrammi. Mõned neist on kohandatud ja varustatud suhteliselt väikeste raskustega – Body Pump aeroobsete raskustega. Just aeroobsed Body Pump raskused on mõeldud olemasolevate lihaste treenimiseks erinevates kehaosades ja hoida keha trimmis, seega sobivad need neile, kes soovivad vältida ülisuureid lihasmassi muutusi. Soovitame seda tüüpi kange soetada algajatele sportlastele, kes ei soovi treeningutel suurt füüsilist koormust. Oluline on ka mainida, et kangi puhul on tegemist erineva kangi konstruktsiooniosaga, seda saab kasutada ilma lisaraskusteta eraldi treeningelemendina.

 

Erineva kujuga kange saab kohandada nii harrastus- kui olümpiaspordiks

 

Sellest sporditarvete poest leiad kange mitte ainult erineva kaalu, läbimõõdu või pikkusega, vaid ka kujuga – kangid võivad olla kumerad või sirged. Kumera ebakorrapärase kujuga kange saab kasutada eraldi erinevate lihasrühmade treenimiseks. Kumer kang sobib ideaalselt ka olümpiaraskustega treenimiseks. Sellised kõverad kangid vastavad kõikidele olümpiastandarditele ning on sertifitseeritud kasutamiseks treeningutel ja võistlustel. Tõstmiseks õige spordivarustuse valimine on äärmiselt oluline, sest see on selle ala sportlaste peamine töövahend, seega kaasneb õige toote otsimisega suur vastutus. Tõstjad peavad tõstma kangi kätega üles ühe liigutusega, mistõttu on väga oluline, et see raskete raskuste komplekt oleks ülimalt stabiilne, tugev ja ei kujutaks ohtu ei kasutajale ega läheduses olevatele inimestele ja mis kõige tähtsam, see on kvaliteetne ja piisavalt professionaalne, et saavutada tulemusi.

 

Ka kangiga treening nõuab täiendavat kaitset, mis aitab vigastusi vältida

 

Tõstmine ei ole mitte ainult kasulik, vaid ka äärmiselt ohtlik füüsiline tegevus, mis nõuab seda iseseisvalt tehes äärmist ettevaatlikkust. Isegi kõige kergemad raskust kandvad kangid, mis on ebaturvaliselt kokku pandud, võivad põhjustada tõsiseid kehavigastusi. Meie kodulehelt leiate ka lukke raskete raskuste ohutuks kasutamiseks treeningu ajal. Kui kasutate kangi ilma lisaraskusteta, ei pruugi see lukk teie jaoks asjakohane olla, kuid komplekti mitme erineva raskuse lisamisel on vaja need kinnitada kangi külge nii tugevalt, et komplektis olevad raskused püsiksid asendis stabiilsena. Kui treeningu ajal on vaja lisaraskusi sageli ja kiiresti vahetada, ei pruugi luku kasutamine tunduda kuigi praktiline käik. Tõenäoliselt ei taha keegi selle kaitseseadme paigaldamisele aega raisata. Küll aga ei tasu muretseda lisakaitseseadme paigaldamisele kuluva aja pärast – peale latilukkude ostmist saate need lihtsalt ühe käega ise kokku panna ja lahti võtta, vahetades kangi küljes olevaid lisaraskusi.

 

Tihti lisatakse müüdavatele käepidemetele vedrulukud, mis on samuti mõeldud kangi turvaliseks ja mugavaks hoidmiseks. Need vedrulukud tagavad ka spordivarustuse turvalisema kasutamise, kuid meie tugevast nailonist valmistatud kindla konstruktsiooniga lukud tagavad kangile kuni 10 korda tugevama sulgemisjõu kui tavalised vedrulukud. Regulaarseks treeninguks soovitame väiksemate lisaraskuste komplektide kinnitamiseks kasutada 30 mm läbimõõduga lukke. Olümpia tõstjate poolt kasutatavate raskete kangide jaoks on optimaalsed lukud, mille läbimõõt on suurem, 50 millimeetrit. Need turvalukud leiate ka meie veebipoest. Väikese hinna eest loote lisaraskuste kasutamisega turvalise õhkkonna enda valitud treeninguteks.

Loading...
Loading...
Filters Menu
Ülesse