1 / 3

Masinaid kasutatakse sõudeliikumise ja sõudmise simuleerimiseks, et sõudeliigutusi tugevdada või parandada. See on kõige mitmekülgsem trenažööri tüüp ning suurendab vastupidavust ja füüsilist aktiivsust. Jõusaalis ühendatakse sõudeharjutused kardiotreeningu ja sportliku võimlemisega, kuhu on kaasatud keha peamised lihasgrupid ja mis omab märkimisväärset mõju rasvapõletusele.

-28 % saadaval Sõudemasin TUNTURI STAR FIT R100
379.99 529.00
-9 % saadaval Sõudeergomeeter TUNTURI CardioFIt R30
-48 % Sõudemasin Fluid Rower Neon Plus Black
899.00 1,750.00
-46 % Sõudeergomeeter Fluid Exercise E750 Cycle UBE
-44 % Sõudeergomeeter TUNTURI Endurance R85W
699.00 1,249.00
-36 % Sõudeergomeeter TUNTURI Competence R20
-36 % Sõudeergomeeter TUNTURI FitRow 40
349.00 549.00
-33 % Sõudeergomeeter TUNTURI FitRow 70
599.00 899.00
-32 % Sõudeergomeeter Fluid Rower Mega Pro XL
1,899.00 2,799.00
-30 % Sõudeergomeeter TUNTURI CardioFIt R20
-30 % Professionaalne Sõudeergomeeter TUNTURI Pro Air
-28 % Sõudeergomeeter Fluid Rower Pacific
949.00 1,330.00


Mis on sõudemasinad ja kuidas need töötavad?


Trenažööri nimetus viitab sellele, et kasutamine sarnaneb sõudmisele. Seda trenažööri võib kindlasti nimetada mitmekülgseks, mis demonstreerib selle tõhusust lihaste treenimisel, vastupidavuse suurendamisel, rasva põletamisel jne.


Sõudemasinal on iste, mis ei ole fikseeritud, vaid on kinnitatud lihtsalt libisevate rullikutega, sõudmise käepidemed kinnitatakse keti või köie külge. Tõde on see, et kõik ei soorita selle trenažööriga harjutusi kohe õigesti, mis on tulemuste saavutamiseks väga oluline. Seetõttu peate istmel mugavalt istuma, tõmbama käepidet enda poole ja suruma jalad alla – nii surute end koos istmega maha. Pärast väljatõmmet tuleks jalad sirutada, selg veidi kallutatud. Seejärel pöördute tagasi algasendisse - vabastate käepideme pingest ning siis tagasi, selg on ettepoole painutatud, jalad on põlvedest kõverdatud. Käepidet enda poole tõmmates ja jalgadega surudes töötavad kogu keha lihased. Raskustaseme saate ise valida.


Trenažööri õige kasutamine on oluline mitte ainult parima tulemuse saavutamiseks, vaid ka vigastuste vältimiseks.

 

Sõudemasinad: millised on nende eelised?


Paljud trenažöörid on keskendunud teatud lihasgruppide tugevdamisele, keskendudes näiteks rohkem kätele, jalgadele, kõhulihastele, seljale jne. Ja neid on väga mitmekülgseid, nii et saate neid kasutades treenida palju laiemat valikut lihasrühmi. Üks selline võimalus on sõudemasin.

 

Millised on selle funktsionaalse seadme eelised?


Mõned inimesed arvavad, et sõudmine treenib ainult ülakehale. See on aga vale arvamus, sest sõudmisel töötab kogu keha, seega aitab see simulaator treenida jalalihaseid (nelipealihased, biitseps), tuharalihaseid, muidugi ka seljalihaseid ja kätelihaseid.

Selline trenažöör aitab oluliselt säästa aega. Ütlete, kuidas? Kui treeniksite oma jalgu, käsi, seljalihaseid või teisi eraldi, kulutaksite mitu korda rohkem aega, kui treenite neid kõiki korraga. Nii et kui sa kõhkled nende kahe variandi vahel, siis on oluline teada, et sõudmismasin aitab sul kulutada isegi paar korda rohkem kaloreid võrreldes jalgrattaga.

Sõidetrenažööriga treenimine mõjub positiivselt ka tervisele ja enesetundele - sõudmine on hea südamele, veresoonkonnale ja ka kopsudele.

Sõudmistreeningu suureks plussiks on see, et treenides paljusid lihasgruppe ei koormata liigeseid, mis on eriti kasulik neile, kes põevad liigesehaigusi või kellel on ülekaalulisus. Kui teil on aga liigeseprobleeme, pidage enne sõudemasina intensiivset kasutamist kõigepealt nõu oma arstiga.
 

Kuidas valida sõudemasinat?


Sõudemasinat valides tasub hinnata mitmeid kriteeriume, kuid üheks peamiseks on takistussüsteemi tüüp. Ja neid on neli:


Hüdrauliline takistussüsteem. See on lihtsatel trenažööridel, mis sobivad ideaalselt koduseks kasutamiseks ja neile, kes soovivad vähem investeerida. Kvaliteetne kasutus ja lihtne seadmete hooldus.


Veekindlussüsteem. See on omane kõige moodsamatele sõudemasinate mudelitele, mis loomulikult eristuvad ka kõrgema hinnaga. Seda tüüpi takistussüsteemiga trenažöörid kordavad ideaalselt vees loomuliku sõudmise liigutusi. Kui otsite kodust trenažööri, pidage meeles, et need masinad võtavad veidi rohkem ruumi kui need, millel on tagasihoidlikum takistus.


Õhutakistussüsteem. Vastupanu sõltub trenažööri kasutamise intensiivsusest – mida aktiivsemalt töötad, seda suurem on vastupanu. See võimaldab teil veesõudmise olukorda tõeliselt tunda.


Magnettakistuse süsteem. Etteruttavalt võib öelda, et see on üks populaarsemaid lahendusi, kasutajatele meeldib see, sest see võimaldab neil valida, milline takistus on asjakohane. Need on üsna funktsionaalsed trenažöörid, millel on suuremal või väiksemal takistustasemel ja mida saab valida nii käsitsi kui elektrooniliselt.


Vastupanutasemete arv on sama oluline kriteerium tõhusaks ja võimekamaks treenimiseks. Mida suurem on trenažööri vastupanuvõime, seda paremini saate harjutuste intensiivsust oma individuaalsetele vajadustele kohandada. Hästi toimib ka see, kui trenažöör kasutab mitu inimest.


Sõudemasinat valides on vaja hinnata kasutaja määratud maksimaalset kaalu. See on seotud nii kasutaja ohutuse kui ka seadme pikaealisuse ja võimega täita oma funktsiooni võimalikult hästi.


Mis on takistuse taseme reguleerimise mehhanism: käsitsi või elektrooniline? Elektrooniline on muidugi mugavam.


Kui trenažöör näiteks transporditakse, siis saab kasutada seda iga päev kodus, nädalavahetustel, puhkuse ajal maale minnes või kuhugi mujale, arvestage mitte ainult mõõtmetega, vaid ka kaaluga.

 

Meie valikus uued sõudemasinad


Meie e-poes on lai valik sõudevarustust. Meil on hea meel, et saame pakkuda igaühele midagi, mis vastab tema vajadustele ja rahalistele võimalustele. Hinda, kui palju raha saad uuele ostule kulutada, samuti milliseid funktsioone trenažöörilt ootad ning meil pole kahtlustki, et valid välja parima.


Trenažöörid on erineva suurusega, nii et mõõtke täpselt, kui palju ruumi teil nende jaoks on. See kehtib eriti siis, kui ostate trenažööri koduseks kasutamiseks. Meie e-poest leiad tavalisi mõõte ja mobiilseid trenažööre. Mobiilsed on olulised ka siis, kui on vaja trenažööri hoiustada, kui seda ei kasutata.


Meie pakutavatel sõudemasinatel on erinev takistustasemete arv, seega valige vastavalt oma vajadustele.


Takistuse taset saab reguleerida käsitsi või elektrooniliselt. Meie valikust leiad nii käsitsi reguleeritavaid kui ka manuaalseid trenažööre, et saaksid valida endale sobivaima. Loomulikult määrab see ka trenažööri hinda.


Parameetreid näitavaid monitore on väga mugav kasutada, kuna need näitavad selgelt treeninguandmeid. Sõltuvalt trenažööri mudelist ja funktsionaalsusest võivad näidud olla väga mitmekesised, näiteks valitud treeningtase, põletatud kalorid, aeg, distants ja muud parameetrid.


Meil on erinevate takistussüsteemidega trenažöörid, seega valige oma vajadustele vastav.

 

Miks tasub osta sõudemasin veebist Sportlik.ee?


Kui otsustate osta sõudmismasina, valige ja ostke meie e-poest, siin müüme kvaliteetseid, vastupidavaid, kauakestvaid trenažööre, mis garanteerivad suurepärase treeningkogemuse. Ostmine on mugav ja kiire, nii säästate tõhusalt oma väärtuslikku aega, kuna te ei pea käima füüsilistes müügipunktides. Siit saad sisseoste teha igal kellaajal – siis, kui sulle sobib ning sa ei pea üldse kohanema poe asukoha või tööaegadega. Ärge piirake oma vajadusi, nautige mugavat ostu ja kasutage ostu kiiret ja sujuvat kohaletoimetamist.
 

KKK

 

Parimad sõudemasinad: millised on nende tehnilised omadused?


Heaks valikuks saab vee-, õhu-, magnettakistuse süsteemiga sõudemasin, mis vastab kasutaja kaalule, on mugava monitoriga, valmistatud vastupidavatest ja vastupidavatest materjalidest (alumiinium, roostevaba teras jne), millel on ergonoomilised käepidemed ja vastab teie individuaalsetele vajadustele.


Kodused sõudmismasinad: millised on nende eelised?


See on suurepärane valik jalgade-, tuhara-, kõhu-, selja- ja kätelihaste treenimiseks ning kehalise aktiivsuse eest hoolitsemiseks. Trenažöör ei võta palju ruumi, kuid üllatab meeldivalt oma funktsionaalsusega.

 

Kuidas valida, millist osta koju ja milline professionaalseks kasutamiseks, spordiklubisse?


Kodu jaoks valitakse tavaliselt kompaktsemad, lihtsamad ja hõlpsasti hooldatavad trenažöörid. Spordiklubide puhul, kus paljud kasutavad ühte trenažööri, eelistatakse ülitugevaid, stabiilseid ja palju treeningvõimalusi pakkuvaid.

Loading...
Loading...
Filters Menu
Ülesse