1 / 4
-52 % saadaval

7.99 16.90
-50 % Võimlemispall TUNTURI Antiburst Black, 55-90 cm

Võimlemispall TUNTURI Antiburst Black, 55-90 cm

madalaim hind 9.99 19.99
-40 %

madalaim hind 21.99 36.90
-40 % Universaalne joogapall SPORTBAY (25cm)

Universaalne joogapall SPORTBAY (25cm)

madalaim hind 2.99 4.99
-39 %

madalaim hind 19.99 32.90
-38 % saadaval

7.99 12.90
-33 % saadaval Võimlemispall SPORTBAY® 45 cm
-33 %

madalaim hind 19.99 29.90
-30 % Võimlemispall SPORTBAY® 55 cm

Võimlemispall SPORTBAY® 55 cm

madalaim hind 6.99 9.99
-30 % saadaval Võimlemispall TIGUAR Easy Ball, 25cm
-30 % saadaval Võimlemispall TIGUAR Easy Ball, 25cm


Treeningpallide eelised

 

Võimlemispalli eeliseid seostatakse sageli oluliste muutustega kehakujus. Inimesed unustavad mõnikord, et füüsiline aktiivsus võib aidata parandada mitte ainult keha, vaid ka tervist. Näiteks võib treeningpall aidata leevendada erinevat tüüpi seljavalusid. Peaaegu iga füüsilise tegevusega tegelev inimene võib kogeda seljavalu. Sõltumata treeningute arvust või võib seljavalu olla tavaline nähtus. Valu põhjused on aga erinevad. Harvemini kehalise tegevusega tegelejatel võib järsu füüsilise koormuse muutuse tõttu tekkida valu vastavates lihasgruppides.

 

Kui alastimuleeritud lihased on nõrgemad, võib isegi madalaima intensiivsusega treeningust piisata, et järgmisel päeval ärgata valuliku tundega.

Need, kes teevad sporti sagedamini ja professionaalsemalt, seisavad silmitsi muude probleemidega. Üha kõrgemate eesmärkide saavutamiseks ei arvesta sportlased mõnikord suurenenud koormuse mõju, teevad seda ebaproportsionaalselt, mistõttu võib koormus üksikutele lihasgruppidele järgmisel hommikul või isegi tunduvalt lühema aja möödudes pärast treeningut muutuda tüütuks, ebamugavaks valuks. Sel juhul saame täiesti vastupidise tulemuse - peale öist und ärkame väsitava seljavaluga ning vastavalt sellele tekib ebamugavustunne kõndides, asju tõstes, istudes või lihtsalt trepist üles kõndides. Profispordiga tegelejad peaksid olema ülimalt ettevaatlikud, sest mõnikord võivad sellised valud reeta, et ebakorrektsed harjutused on su selgroole juba tõsiseid kahjustusi tekitanud.

 

Kuid mündil on ka teine ​​pool. Treeningujärgne valulikkus võib näidata teie isiklikku edu spordis. Lihasmassi kasvu tekitavad valud on ebameeldivad, kuid mitte tervisele ohtlikud. Võimlemispalli kasutamine ei leevenda mitte ainult seljavalu, vaid teeb ka palju muud tervisele kasulikku – arendate koordinatsiooni, suurendate liigeste liikuvust või normaliseerite lihastoonust. Võimlemispallid on füsioterapeutide seas väga populaarsed, kuid neid saab hea hinna eest ka ise osta. Kasutades ära meie pakkumist ja valides oma pikkusele vastava võimlemispalli, on sul võimalik iseseisvalt kodus tervisetulemusi saavutada.

 

Milliseid võimlemispalle meie poest leiate?

 

Meie sporditarvete veebipood pakub Sulle 4 võimlemispalli erinevatelt tootjatelt. Need on SPORTBAY, TIGUAR, LIFEMAXX JA TUNTURI treeningpallid.

Valides läbimõõdu, saate määrata, milline treeningpall on teie pikkusele kõige sobivam. Meil on mitme erineva läbimõõduga treeningpalle. Väikseima läbimõõt on 25 sentimeetrit ja suurima läbimõõt on 90 sentimeetrit. Pehme libisemiskindel pind ja erinevat värvi võimlemispallid sobivad suurepäraselt joogatrennideks. See on universaalne sporditoode, mis aitab tugevdada mitte ainult selja, vaid ka kõhu-, tuhara- või reielihaseid.

 

Muidugi pole sellised harjutused väga lihtsad, sest ebastabiilse asendi tõttu pannakse rohkem lihaseid tööle. Sama eesmärgi saavutamiseks töötavad erinevad lihasrühmad parandavad inimese tasakaalu ja aitavad koordinatsiooni hoida. Käepidemega pallid soodustavad ka spordivarustuse lihtsamat kasutamist. Kui te ei treeni palju või kasutate palli harva, võivad istumispallid olla teile tõeliseks väljakutseks. Lisakäepidemetest kinni hoides tunnete end stabiilselt ja sooritate igat liigutust täielikult. Võimlemispalliga saab harjutusi teha mitte ainult sellel istudes, vaid ka pikali olles, käes hoides, veeretades, üles võttes või jalgadega hoides.

 

Vastavalt treeningule või sooritatavate harjutuste tüübile soovitame valida õige läbimõõduga jõusaalipalli. Võimlemispallide hinnad pole tõesti kõrged, seega saab osta mitu erineva läbimõõduga võimlemispalle. Kasutad neid erinevatel treeningutel mitte ainult enda, vaid ka teiste pereliikmete poolt. Isegi kui te otseselt trenni ei tee, võivad need võimlemispallid tuua suurt kasu – piisab nende peal istumisest. Kuna treeningpallidel ei ole seljatuge, siis tuleb neil istudes end toetada ning kõige tähtsam on teha seda sirge seljaga. Paar tundi tooli asemel treeningpallil istudes saavutate kasulikke tulemusi, kulutamata sellele palju energiat.

 

Kas treeningpallid sobivad lastele?
 

Nagu juba mainisime, lahendate võimlemispalli kasutades kehahoiaku probleeme ja need on eriti aktuaalsed kasvavatele lastele, seega sobib spordivahend ka väikestele. Füüsilise aktiivsuse säilitamine on kasvava keha jaoks äärmiselt oluline. Loomulikult soovitatakse lastele võimlemispallidega harjutusi teha alles siis, kui nad jõuavad teatud vanusesse – siis, kui nende arenev luustik nii kergesti ei kahjusta. Samuti on vaja kontrollida füüsilise koormuse intensiivsust, et mitte kahjustada kasvavat organismi. Kui õigesti sooritatud võimlemispallidega tehtud harjutused aitavad lapsel saada tervemaks ja tugevamaks. Treening arendab jõudu ja vastupidavust, tugevdab lapse lihaseid ja liigeseid, mis aitab edaspidi vältida tõsiseid vigastusi või luumurde. Lapse keha seisab kasvades silmitsi ka teatud hormonaalsete muutustega, mis toovad kaasa kehakaalu tõusu ning liigne kehakaal võib kahjustada lapse tervist. Sageli võib passiivne vaba aja veetmine või vähene kehaline aktiivsus mõjutada ülekaalu ilmnemist, mistõttu vähemalt paar korda nädalas treenimine võib need muutused kõrvaldada. Oluline on õigeaegselt märgata, kui lapse kehaline koormus on liiga suur, sest sel juhul võivad organismile tekitatavad kahjustused olla suuremad kui pakutavad hüved.

Loading...
Loading...
Menu
Ülesse