1 / 2

 Elliptiline trenažöör on loodud südame-veresoonkonna funktsiooni parandamiseks. See on üks uusimaid ja populaarsemaid spordivahendite liike. Elliptilised trenažöörid on sama tõhusad kui jooksulindid. Risttreening (elliptilisel trajektooril kõndimine) on südame-veresoonkonna ja hingamissüsteemi treenimine koos ülakeha jõutreeningu elementidega. Elliptiliste trenažööridega treeningud ei kahjusta liigeseid ega kõõluseid. Öeldakse, et selline elliptiline samm treenib sihipäraselt mitmesuguseid probleemseid alasid - jalgade, tuharate ja reite lihaseid. Trenažöör on disainitud nii, et võimaldab treenida rinna-, käe- ja seljalihaseid; treeningu ajal aktiveeritakse ja treenitakse kogu keha. Elliptilisel trenažööril saate määrata distantsi, treeninguaja ja optimaalse pulsirütmi.Mõned püsivad aktiivsed vaatamata külmadele ilmadele, teised tunnevad aktiivsuse pärast muret alles sooja aastaaja saabudes, kuid füüsilise tegevuse kasulikkuses ei kahtle keegi. Spordi- ja treeningmeetodeid on palju, nii et igaüks leiab endale kõige meeldivama ja kasulikuma. Liikumisel ja aktiivsusel pööratakse palju tähelepanu erinevatele trenažööridele, mis aitavad tugevdada lihaskonda ja liigeseid, tõstavad tuju, tervist ning aitavad kaasa suurepärasele enesetundele.

 

Kui otsite oma koju või jõusaali head trenažööri, tasub kindlasti kaaluda elliptilist trenažööri, mis kuulub kindlasti populaarsemate trenažööride hulka. Vähemalt ühte seda tüüpi trenažööri näeb igas spordiklubis ning pole harv juhus, kui ostetakse see ka koduseks kasutamiseks. Pole üllatav, et sellel seadmel on kõrge funktsionaalsus ja eelised.

Neile, kes otsivad kvaliteetset, vastupidavat ja funktsionaalset elliptilist trenažööri, soovitame vaadata meie e-poe valikut. Meil pole kahtlustki, et ka kõige nõudlikumad külastajad leiavad endale sobiva.

 

Mis on elliptiline trenažöör ja kuidas seda õigesti kasutada?

 

Elliptiline trenažöör ehk crosstrainer on trenažöör, mida kasutatakse ellipsil kõndimiseks. Tööpõhimõtet on lihtne mõista, nii et kõik saavad nautida tõhusat treeningut. Mida peaksite teadma sellise seadme õige kasutamise kohta?
 

Trenažööri pedaalidel hoia jalga täielikult vastu pinda, ära tõsta kandu ega varbaid, vastasel juhul annate liigestele ja kõõlustele liigset koormust ja kulutate vähem energiat. Kandadele vajutades ei tööta mitte ainult suured jalalihased, vaid ka tuharad. Käepidemed pole mõeldud kergeks ega passiivseks hoidmiseks, vaid treeninguks, nii et kasutage kindlasti ka oma käsi. Treenimise ajal hoia selg sirge.

 

Elliptilised trenažöörid: millised on nende eelised?
 

Elliptiline trenažöör on kahtlemata üks parimaid valikuid neile, kes soovivad kaalust alla võtta ja oma keha vormida. Praegustel seadmetel on ekraanid, mis näitavad, kui palju kaloreid treeningu ajal põletate. Te üllatute, kui tõhusalt kalorid trenažööriga treenides põlevad!
 

Elliptilised trenažöörid koguvad populaarsust ka nende seas, kes soovivad treenida mitte ainult jalgu, käsi, kõhulihaseid, vaid kogu keha. Seda trenažööri kasutades kaasatakse kogu keha lihaskonda, seega on see tõhus viis lihaste treenimiseks ja tugevdamiseks ning keha vormimiseks. Kuigi tegelikult näeme ainult töötavaid käsi ja jalgu, kuid selle trenažööriga treenides tugevdatakse väga tõhusalt ka kõhulihaseid ja selga, mille puhul on tähtis jälgida ka kehahoiakut. Selline treening võib olla suurepärane lahendus seljavalule.
 

Elliptiline trenažöör on kasulik ka teie üldisele heaolule ja tervisele. Kardiotreening selle seadmega mõjutab positiivselt südame tööd, vereringesüsteemi ja kopsude tööd. Selline treening aitab tõsta kiiresti ka vastupidavust. Vahva on see, et elliptilist trenažööri saavad kasutada ka need, kellel on liigeseprobleemid (pole saladus, et viimane võib oluliselt piirata füüsilist tegevust). Treeningu ajal trenažööriga ei avaldata liigestele suuri koormusi.
 

Elliptilised trenažöörid tulevad kasuks ka neile, kellele meeldib teha mitut tegevust korraga ja säästa seeläbi oma väärtuslikku aega. Seega saate seda trenažööri kasutades lugeda, õppida, vaadata oma lemmikfilmi, osaleda videokõnedes või teha palju muid tegevusi, mis nõuavad pigem tähelepanu ja keskendumist.

 

Kuidas valida elliptilist trenažööri?


Kui otsustate osta elliptilise trenažööri, ootab teid ees suur valik, mistõttu on loomulik, et teil tekib küsimusi, kuidas valida parim, millele tähelepanu pöörata, millised on selle kõige olulisemad omadused, mida hinnata. Maksimaalse teabe andmiseks ja uue trenažööri valiku hõlbustamiseks toome välja peamised aspektid, mida peaksite elliptilise trenažööri valimisel teadma.


Pöörake tähelepanu hooratta massile - see on üks olulisemaid valikukriteeriume. Miks see oluline on? Sest see aspekt on otseselt seotud kasutaja mugavuse, pedaali plastilisuse, trenažööri töö ja hooratta vastupidavusega. Peaksite teadma, et mida suurem on hooratta mass, seda tugevam on kiirendus ja vastupanu, seega otsustage, mis on teie jaoks olulisem ja mugavam. Kui elliptiline trenažöör ostetakse üsna sagedaseks koduseks kasutamiseks, võib piisada 11-20 kilogrammist hoorattast. Kui kasutad trenažööri vaid aeg-ajalt, siis tõenäoliselt vastab sinu ootustele kuni 10 kilogrammi kaaluv hooratas. Kui jõusaali on vaja elliptilist trenažööri, professionaalset, väga sageda kasutamisega, tasub tähelepanu pöörata elliptilisele trenažöörile üle 20 kilogrammi kaaluvate hooratastega.

 

Teine oluline kriteerium on koormuse tase, see aspekt on otseselt seotud kasutaja võimalusega valida erineva intensiivsusega treeninguid. Loomulikult, mida suurem on seadme koormustase, seda rohkemate erinevate treeningprogrammide vahel saate valida. Sel juhul on taas oluline kasutusspetsiifika: kui kasutad trenažööri harrastajana, mitte iga päev, ei tasu ehk investeerida paljude koormustasemetega trenažööri, aga kui treenid igapäevaselt, professionaalselt, siis suuremad valikuvõimalused tasuvad end ära.

Oma koju elliptilist trenažööri valides arvesta kindlasti ka selle mõõtmetega - tegemist pole just kõige väiksema trenažööriga, seega mõõda täpselt ära selle jaoks saadaolev ala, jäta ruumi mugavaks liikumiseks. Kui trenažöör jääb seisma elutuppa või muule nähtavale alale, on asjakohane pöörata rohkem tähelepanu trenažööri disainile. Kui uus ost on mõeldud spordiklubile, siis pindala ilmselt väga piiratud ei ole, seega muutub mõõtmete kriteerium ilmselt ebaoluliseks.

 

Mis tahes trenažööri valimisel ei ole elliptiline trenažöör erand, arvestada tuleks ka kasutaja soovitatava maksimaalse kaaluga. Kui trenažööri kasutab rohkem kui üks inimene, kaaluge seda, kellel on kõige suurem kaal. Miks see oluline on? Koormuste eiramine võib kaasa tuua mitte ainult ebakvaliteetse treeningu, vaid mõjutada ka ebakindlust ning suurendab ka ohtu, et seade kaotab stabiilsuse ja puruneb.


Kui te ei kujuta oma elu ilma tehnikata ette, siis kindlasti meeldib teile nutiseadmetega ühendatav fitness-masin, seega pöörake tähelepanu ka sellele aspektile.

 

Meie valikus elliptilised trenažöörid


· Pakume teile ainult usaldusväärsete ja hinnatud tootjate elliptilisi trenažööre: TUNTURI ja GYMSTICK. Seadme kvaliteet ja kasutajamugavus sõltuvad suuresti tootjast, seega tasub eelistada ideaalselt positsioneeritud kaubamärke.


· Elliptilised trenažöörid erinevad ka maksimaalse kaalu poolest, mille jaoks need on mõeldud. Meie pakkumisest leiad elliptilised trenažöörid 120, 130, 150, 180 kg või muu maksimaalse kaaluga.


· Oleme juba maininud, et seda tüüpi trenažööri valikul on väga oluline hooratta kaal. Seetõttu pakume Sulle 9, 16, 18, 28, 32 kg või muu kaaluga hooratastega trenažööre. Meil pole kahtlustki, et leiate endale sobivaima.


· Meie pakkumises olevad trenažöörid langevad laiasse hinnaklassi, nii et kui soovid ökonoomset lahendust, leiad väga häid valikuid kuni 500 euro eest. Kes vähegi rohkem investeerida suudab, see leiab endale hulga "kuldseid vahendeid", s.t. st. funktsionaalsed fitness-seadmed hea hinnaga - saadaval on palju valikuid hinnaga 500-1000 eurot. 1000-2000 eurot maksvad elliptilised trenažöörid sobivad ideaalselt sagedaseks treenimiseks ja sportlaste kõrgetele nõudmistele. Meie pakkumisest leiad ka ülikõrge funktsionaalsuse, kvaliteedi ja professionaalsusega trenažööre, mille hinnad ületavad 3000 eurot.
 

Miks tasub osta elliptiline trenažöör saidilt Sportlik.ee?


Kui otsustate osta uue elliptilise trenažööri, peate valima müüja. Tänapäeval on veebist ostmine väga mugav, sest see säästab tõhusalt aega, ostuprotsess on täielikult teie otsustada ja te ei pea muretsema kohaletoimetamise pärast.


Meie e-poes ostlemine on mugav, turvaline ja kiire. Kõik uued müügil olevad trenažöörid on kvaliteetsed, vastupidavad, garanteerides suurepärase treeningkogemuse. Valikuprotsessi hõlbustab veebisaidi vasakus servas asuv toodete filtreerimissüsteem, seega valige, millised kriteeriumid on teie jaoks asjakohased ja muutke otsing palju kiiremaks.
Kõikide toodete kohta leiad kirjeldused, tehnilised omadused, täpse hinna ning samuti näed, kas konkreetsele tootele kehtib sooduspakkumine. Lisaks sellele hoolitseme teie ostu sujuva kohaletoimetamise eest.

 

 

KKK
 

Parimad elliptilised trenažöörid Millised on tehnilised omadused?


Parim trenažöör on iga kasutaja jaoks erinev, sest see sõltub individuaalsetest vajadustest ja eesmärkidest. Oluline on hooratta kaalu kasutus treeningul: kui raskema hooratta vajadus on madal, siis vali kergem ja kui tegeled professionaalselt spordiga, siis parem on valida raskema hoorattaga trenažöör. Samuti on väga oluline, et elliptiline trenažöör sobiks kasutaja kehaga, oleks ergonoomiline ja pakuks palju võimalusi mugavaks treenimiseks.

 

Kodused elliptilised trenažöörid: Millised on nende eelised?


Elliptiline trenažöör omab populaarseid kasutusvõimalusi. See on suurepärane viis oma tervise parandamiseks. See trenažöör aitab põletada kaloreid, vähendada rasva ja loomulikult kaalust alla võtta. Treening kasutab ka kogu keha lihaseid, seega on see hea kogu keha tugevdamiseks. Pealegi on seda tüüpi treeneriga kardiotreening väga kasulik veresoontele ja kardiovaskulaarsüsteemile.

 

Kuidas valida, milline osta kohe ja milline professionaalseks kasutamiseks spordiklubisse?


Koju elliptilist trenažööri valides, lähene ennekõige hinnast, seejärel mõõda, millise suurusega trenažöör ruumi mahub. Olenevalt oma harjutustest mõelge, kui palu on trenažööril vastupanu taset, mitu programmi ja milline on hooratta kaal. Professionaalseks kasutuseks soovitame valida kiireima ja raskema hoorattaga trenažööri, mis pakub treeningule äärmiselt suurt vastupanu.

 

Loading...
Loading...

Loading...
Filters Menu
Ülesse