1 / 2


Treeningpallide eelised

 

Võimlemispalli eeliseid seostatakse sageli oluliste muutustega kehakujus. Inimesed unustavad mõnikord, et füüsiline aktiivsus võib aidata parandada mitte ainult keha, vaid ka tervist. Näiteks võib treeningpall aidata leevendada erinevat tüüpi seljavalusid. Peaaegu iga füüsilise tegevusega tegelev inimene võib kogeda seljavalu. Sõltumata treeningute arvust või võib seljavalu olla tavaline nähtus. Valu põhjused on aga erinevad. Harvemini kehalise tegevusega tegelejatel võib järsu füüsilise koormuse muutuse tõttu tekkida valu vastavates lihasgruppides.

 

Kui alastimuleeritud lihased on nõrgemad, võib isegi madalaima intensiivsusega treeningust piisata, et järgmisel päeval ärgata valuliku tundega.

Need, kes teevad sporti sagedamini ja professionaalsemalt, seisavad silmitsi muude probleemidega. Üha kõrgemate eesmärkide saavutamiseks ei arvesta sportlased mõnikord suurenenud koormuse mõju, teevad seda ebaproportsionaalselt, mistõttu võib koormus üksikutele lihasgruppidele järgmisel hommikul või isegi tunduvalt lühema aja möödudes pärast treeningut muutuda tüütuks, ebamugavaks valuks. Sel juhul saame täiesti vastupidise tulemuse - peale öist und ärkame väsitava seljavaluga ning vastavalt sellele tekib ebamugavustunne kõndides, asju tõstes, istudes või lihtsalt trepist üles kõndides. Profispordiga tegelejad peaksid olema ülimalt ettevaatlikud, sest mõnikord võivad sellised valud reeta, et ebakorrektsed harjutused on su selgroole juba tõsiseid kahjustusi tekitanud.

 

Kuid mündil on ka teine ​​pool. Treeningujärgne valulikkus võib näidata teie isiklikku edu spordis. Lihasmassi kasvu tekitavad valud on ebameeldivad, kuid mitte tervisele ohtlikud. Võimlemispalli kasutamine ei leevenda mitte ainult seljavalu, vaid teeb ka palju muud tervisele kasulikku – arendate koordinatsiooni, suurendate liigeste liikuvust või normaliseerite lihastoonust. Võimlemispallid on füsioterapeutide seas väga populaarsed, kuid neid saab hea hinna eest ka ise osta. Kasutades ära meie pakkumist ja valides oma pikkusele vastava võimlemispalli, on sul võimalik iseseisvalt kodus tervisetulemusi saavutada.

 

Kas treeningpallid sobivad lastele?

 

Nagu juba mainisime, lahendate võimlemispalli kasutades kehahoiaku probleeme ja need on eriti aktuaalsed kasvavatele lastele, seega sobib spordivahend ka väikestele. Füüsilise aktiivsuse säilitamine on kasvava keha jaoks äärmiselt oluline. Loomulikult soovitatakse lastele võimlemispallidega harjutusi teha alles siis, kui nad jõuavad teatud vanusesse – siis, kui nende arenev luustik nii kergesti ei kahjusta. Samuti on vaja kontrollida füüsilise koormuse intensiivsust, et mitte kahjustada kasvavat organismi. Kui õigesti sooritatud võimlemispallidega tehtud harjutused aitavad lapsel saada tervemaks ja tugevamaks. Treening arendab jõudu ja vastupidavust, tugevdab lapse lihaseid ja liigeseid, mis aitab edaspidi vältida tõsiseid vigastusi või luumurde. Lapse keha seisab kasvades silmitsi ka teatud hormonaalsete muutustega, mis toovad kaasa kehakaalu tõusu ning liigne kehakaal võib kahjustada lapse tervist. Sageli võib passiivne vaba aja veetmine või vähene kehaline aktiivsus mõjutada ülekaalu ilmnemist, mistõttu vähemalt paar korda nädalas treenimine võib need muutused kõrvaldada. Oluline on õigeaegselt märgata, kui lapse kehaline koormus on liiga suur, sest sel juhul võivad organismile tekitatavad kahjustused olla suuremad kui pakutavad hüved.


 

Loading...
Loading...

Loading...
Menu
Ülesse